Jdi na obsah Jdi na menu
 


1.-2.8.09 - dvoudenní závody v Semilech

2. 8. 2009

Značení ke konci cesty bylo fakt šílené, k tomu nějaké opravy na silnicích s neodmyslitelnými Obrazekobjížďkami a výsledek byl, že jsme pěkně bloudily, než jsme dorazily až do kempu. Kemp byl úžasný, celý v takovém údolíčku hned u řeky. Celé dva dny bylo neskutečně dusno, takže se osvěžení v řece hodilo. Hlavně pro pejsky, protože říčka byla tak ledová, že se tam dalo vlézt jen na pár kroků a dál se téměř nikdo neodvážil, protože hrozilo, že by dotyčnému mohly umrznout nohy.

Závody byly skvělé a celé dva dny jsme se neskutečně bavili. Lucka Součková kromě toho, že běhala asi s pěti psy, se ještě ujala moderování. A to byl tedy zážitek! Vzhledem k tomu, že v agility závodí už pár let, skoro každého zná, takže jsme si vyslechli spoustu zajímavých příběhů. Sice jsem jednou, když líčila, jak Anetka sežere každou borderku, skoro zapomněla, kam pokračuje parkúr, ale bavili jsme se všichni. Pro závody loveckých plemen bylo taky typické to, Obrazekže na startovní listině byla spousta bíglů. A jak známo, bíglové a agility, to většinou nejde moc dohromady. Jejich specialita je, že si tak nějak dělají to, co zrovna chtějí a moc je nezajímá, co chce jejich páneček. Taky se moc rádi uprostřed parkúru zakoukají někam do dáli a nic je z toho nevytrhne. Nebo s oblibou chodí navštěvovat rozhodčí anebo zrovna někoho úplně mimo parkúr. Pravidla agility pro to nějak nemají pochopení a bígla za to nemilosrdně čeká vyloučení. Tady se taky jeden bígl vyšplhal na áčko, kde měl úžasný výhled a odtamtud na nás v klidu pět minut shlížel, jakoby se ho to hemžení dole vůbec netýkalo. Veškeré toto bíglí snažení i nesnažení jsme i díky Lucce brali všichni s přehledem a s pobavením.

ObrazekNa těchto závodech excelovali jezevčíci. Ve speciálu loveckých plemen se v kategorii small umístili jezevčíci na všech prvních třech místech!! I před jackem! První byla samozřejmě Lusy, která je fakt skvělá a Anetka byla druhá. Ve speciálu se sčítali openy a jumpingy z obou dnů. Všichni majitelé jezevčíků z toho byli nadšení, protože jezevčík to v agility s těmi krátkými nožičkami nemá zrovna jednoduché. A po závodech se nám ještě ozvali majitelé Lusy a pořád z toho ještě měli velkou radost. Ostatně my taky, protože aby to takto jezevčíci nandali ostatním plemenům, to se moc nevidí.

Celý víkend jsme si báječně užili. Byla opravdu spousta srandy, rozhodčí byla taky skvělá. Jasně, že byla nestranná a určitě se jí nedá nic vytknout, jen měla ještě něco navíc. Brala to celé s velkým humorem a užívala si to stejně jako my, i když jí vůbec nezávidím strávit celé dva dny uprostřed parkúru v šíleném vedru a dusnu.

ObrazekZe Sezemic jsem na těchto závodech byla jen já s Anetkou. Semily taky nejsou za rohem a mě zaujalo jen to, že to byl speciál loveckých plemen. A taky jsem konečně poprvé měla možnost vidět, že se závodů účastní ještě taky nějaký jiný jezevčík. Na běžných závodech jsme vždy jen my. Tady jich bylo, myslím, pět. Tedy těch závodících. Ale byla tam paní, která s sebou měla asi osm jezevčíků! Ze známých se závodů účastnila jen Zuzka z Nemošic, která vyhrála snad úplně všechno! A pak tady byly lidičky z Opatovic. Lucka Součková s mamkou a Horst s Luckou. V sobotu večer jsme něco málo popili a užili jsme si spousty srandy, když Lucka s mamkou líčily, jak se doma starají nebo spíš nestarají o jejich zvířátka. Nejlepší ovšem byla útočící agresivní želva, která se s rozběhem zakusovala lidem do palce. Takovou želvu jsem nikdy neviděla a asi ani nikdy neuvidím. Já jsem přidala naši historku o tom, jak Anetka na písáku honila leguána. To byl taky zážitek! A zázrak, že se paničce podařilo rychle plovoucího leguána odchytit a zachránit.

Tak to byly naše závody v Semilech, na které budeme určitě dlouho a rádi vzpomínat.

Obrazek

A jak je vidět z obrázku, já jsem si tam i zabaletila!

 

Obrazek

A tenhle krásný pohár Anetka vyhrála!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pozdrav z Pardubic

(Zuzana, 28. 10. 2009 12:29)

Taky moc zdravím! No jo, to já jsem taky byla ráda a taky překvapená, kolik jezevčíků jsem v Semilech viděla závodit. Vy jste v tom speciálu byli třetí, že? Koukla jsem na Vaše stránky. Jsou bezvadné! A hned jsem si sem vložila odkaz na psí horoskopy. Taky jsem o nich dřív slyšela, ale až teď jsem si je mohla pročíst. Ať vám to běhá nejméně jako v Semilech a užívejte si života s Jessie!

Pozdrav z Třebíče

(Verča s Jessie, 28. 10. 2009 9:35)

Zdravím, v Semilech jsem vás viděla závodit a bylo to super, všechny ostatní s jezevčouny jsem znala, ale Vás bohužel ještě ne. Jsem ráda, že jezevčounů už závidí povíc a snad už nebudeme muset všichni říkat, že na závodech jsme s jezevčíkem vždycky sami... Běhá Vám to vážně krásně! www.jessie.pise.cz