Jdi na obsah Jdi na menu
 


29.9.07 - Klubové závody Agility Sezemice

29. 9. 2007

Tak jsme se s Anetkou zúčastnily prvnich závodů, sice neoficiálních, jen klubových, ale to nevadí. Poprvé jsme si změřily, jak na tom jsme. Pravda, myslela jsem si, že jsme na tom o něco lépe. Trochu mě mrzelo, že jsme nedosáhly na medaili. Bylo to fousové, protože jsme byly čtvrté. Ale na druhou stranu ve skupině, kde nás bylo nejvíc - 9. Takže 4. z 9. To už není tak špatné na to, že jsme začaly letos. Před námi byla Marťa s Terkou, Ilča s Enzem a Bára s Bafkou. Ilča a Marťa byly už na více závodech, Bára jednou a my ještě ani jednou, teprve nás to čeká. A trochu jsme doplatily i na to, že na začátku byla stanovena pravidla, že se nejhorší běh nebude počítat. Bára se 1x diskvalifikovala, my ani jednou. Jen jsme první běh mělyObrazek pomalý a s jednou chybou. Další dva běhy bez chyby. Rozhodně to ale bylo užitečné, protože jsem zjistila, že jsme dost pomalé, takže mě čeká Anetku zrychlit. Já vím, že to s těma krátkýma nožičkama a dlouhým tělíčkem není tak úplně jednoduché, ale když Aneta chce, tak pelášit umí. Takže ji při běhu musím hodně chválit a povzbuzovat. Ne, že by to tedy bylo jednoduché - utíkat po trati, sledovat správný kurs, správně si všude naběhnout, otočit se, sledovat Anetu apod. a ještě k tomu neustále nadšeně křičet. Uf, je to fuška, ale kvůli Anetce na trati třeba vypustím duši! A navíc jsou i jiní mrňaví psi a jsou taky dobří, třeba Žek (jorkšírák) a Terka (australský silky teriér), takže musíme zapracovat na rychlosti, tedy na nadšenosti Anetky. A taky na technice, aby pokud možno běžela co nejkratší trasu.

ObrazekTak tady jsou první tři v malých, no a my jsme na 4. místě, ale to už se nepočítá.

Jinak to byla ale krásně strávená sobota, počasí nám přálo, a taky máme nové poznatky.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Já Ž.

(Žvejka, 14. 4. 2008 12:36)

Né to né veliký břicho to zas né moc ( protože ona je pořád jako váleček ), ale je to vidět že se hárá, protože u těchto psů je to hodně výrazné takže ty štěňátka ty asi poznat nejsou, ale to hárání 100%. I se mi zdá že možná není tak čilá jako předtím. No nevím.
A s tím chovatelem, tak ty š. budou určitě v Červnu, protože on se zná s rodiči, takže určitě ví že to myslíme vážně.

Tak ahoj A.

Já Ž.

(Žvejka, 13. 4. 2008 12:17)

Ahoj, no tak to mě teší. Dnes jsem šťastná!!! Byla jsem se podívat na budoucí mámu naší Halinky. tak jsem tam došla a co nevidím má velké břicho. Páníček tam řezal větve a mi řekl že štěňátka budou narozena v Červnu! To je bomba, takže budou k odběru asi tak v Srpnu. To je dobře protože já budu mít prázdniny a tak ten kritický první týden budu s ní. Už se tešííím.

Zatím ahoj Anča

Já Ž.

(Anča (Žvejka), 11. 4. 2008 18:20)

Ahoj Zuzano,
s tím věkem to je tak že se budeš asi hooodně divit, ale mě je 12 (skoro 13). Zvláštní viď? A kolik je tobě? Jo, a tyto dvě plemena MMO a VO jsem si vybrala proto, protože miluju velké, krásné lovecké psi. A taky proto, protože se líbí rodičům a my potřebujeme psa který vydrží dlouhé procházky, takže přes např. Jorkšíra by cesta asi nevedla. Lovecké zkoušky možná vyzkoušíme i když nevim nevim. Ale asi jo pokud nám půjde agility. O MMO je známo že nejsou moc k vidění, ale jsou hodně oblíbení (hlavně u myslivců)a proto jsou všechna štěňata zamluvena 8 měsíců před narozením.
Kolik ja vlastně Anetce let? A jak dlouho agility trénujete?

Zatím ahoj ... Anča (Žvejka)

Zase já

(Žvejka, 10. 4. 2008 16:00)

To jsem zase já. Jo o agility uvažuju, měli jsme pejska Astinku (dalmatin) ale ta nám o prázdninách umřela, tak budeme mít nového bude to Halina, protože jméno musí být na H a plemeno bude Malý Münsterlandský ohař. Už máme i chovatele MMO ze Sezemic. Mají dvě feny a štěnátka budou tak koncem letních prázdnin (Srpen), a až bude větší určitě budeme cvičit. Moooc se těším. Jo a další náhoda je že ti chovatelé bydlí přímo proti cvičáku. Když vyjdeš ze cvičáku, tak je to barák skoro proti. Je bílej a po 18:00 jsou puštěný. Dobrý co?
P.S.: Možná to do Srpna navydržím a seženeme buď jiné chovatele nebo chovatele Výmarských ohařů. ;D
Čaukyyy! Třeba se někdy uvidíme!

Náhoda

(Žvejka, 7. 4. 2008 17:05)

Ahoj! Já v Sezemicích bydlím a tento cvičák mám daleko, asi tak ob ulici! Odepiš mi na blog.
www.swets.blog.cz