Jdi na obsah Jdi na menu
 


5.7.08 - závody Opsion ve Dvoře Králové

5. 7. 2008

Takže po druhých závodech máme druhou zkoušku a už nám zbývá jen jedna a pak máme rok na to, abychom přešly z A1 do A2. To znamená do vyšší kategorie. Spěchat ale nebudu, protože v agility a v jumpingu se zatím neumísťujeme. Musíme na sobě hodně pracovat, zlepšit techniku a zrychlit, abychom mohly závodit s "dvojkami". Anetka se ale snaží a hodně se zrychlila. Taky bych řekla, že má daleko větší intuici, na kterou překážku má jít a že jí začalo bavit běhat rychle. Navíc bych řekla, že mou mírnou nervozitu před závody chápe tak, že mi na tom záleží a že se musí hodně snažit. Což je bezvadné.

Obrazek

Tentokrát jsme v agility byly 14. z 29 týmů. Není to tak úplně špatné vzhledem k tomu, že tam jsou i A3. To znamená ti nejlepší, kteří se zúčastňují mistrovství a tak. V jumpingu jsme si diskly hned na třetí překážce. Před námi běžela Zuzka Nováková ze Sezemic s kavalírkem A3 a diskly se na úplně stejné překážce! Já jsem si toho nějak nevšimla, protože před startem se snažím věnovat Anetce a předchozí běh nějak nemám čas sledovat. V každém případě jsme si ale parkur proběhly a Anetka pelášila, jak o život. Škoda té chyby. No ale to jsou závody!

Ze Sezemic nás tam bylo víc. Pokud se nepletu, tak 6 psů. Umístila se Eliška s border kolií ve zkoušce na 3. místě a my taky ve zkoušce na 3. místě.

No a po návratu ze závodů jsme s Anetkou hned jely do Ostřetína k myslivcům, kde se opékalo prasátko. Pro Anetku to měla být odměna, ale byla utahaná. No, v každém případě byla úplné zlatíčko. Skoro se ode mě nehnula a když jsem ji zavolala, tak hned přišla. Copak já jsem na to zvyklá, ale myslivci z ní byli dost vyjevení, že jezevčík takhle poslouchá. Jeden myslivec, s kterým chci cvičit na lišku, vyzkoušel i Anetčinu ostrost. A byl spokojený. S Anetkou jsme tam stanovaly, abych se mohla napít, a v neděli jsme šly do revíru. Přinesla jsem tam 2 flašky jako zápisné, tak ten začátek byl docela náročný. A prasátko bylo moc dobré! Tak jsme si to užily!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář