Jdi na obsah Jdi na menu
 


Naše začátky s agility

25. 9. 2007

Obrazek

Na konci letošního dubna, tj. hned po odchodu štěňat, jsme se s Anetkou vrhly na agility. Nejdřív jsme začaly v Nemošicíh, a přestože jsme se tam naučily základy a parta byla taky dobrá, nějak vázla organizace. Takže jsme na začátku července přešly do Agility Sezemice. Parta je tam skvělá a za ty 3 měsíce se tam už organizovalo spoustu věcí. Např. to bylo stanování na cvičáku v červenci. My jsme se bohužel nemohly zúčastnit, protože Anetka se zrovna hárala, ale já jsem se tam alespoň jela podívat. Doufám, že se příští rok budeme moci i zúčastnit.

Bohužel jsme v červnu promeškaly výlet do Toulovcových maštalí, protože v té době jsme ještě nebyly členy. Ale jinak obě víme, že Toulovcovy maštale jsou super. Anetka se tam před rokem skvěle vyřádila. Prolezla každou skulinku a lezla po všech možných skalách, do různých štěrbin apod. A s partou lidiček a psů by to byla ještě větší zábava. V každém případě skvělý nápad!

ObrazekNo a pak to taky byla bezvadná akce na závodišti "Koně 2007" ve dnech 7.-9. září. My jsme se zúčastnily v sobotu a bylo tam pěkně rušno. Postavit parkur a už se běhalo. Po odběhání se hned přestavoval parkur znovu a zas šup a běhalo se. Ani jsme si s Anetkou nestačily uvědomit, že poprvé běháme před obecenstvem. Taky jsme si poprvé zkusily paralelní závody a ohromně jsme se bavily. A diváci samozřejmě taky, protože vidět, jak závodí jorkšír nebo jezevčík s bearded colií, myslím, že to je k popukání. A síly byly docela vyrovnané, protože velký pes se zase zdrží na slalomu, který musí provlnit, na rozdíl od mrňouse, který ho proskáče. S Anetkou se taky proběhlo po parkuru pár dětí a šlo jim to spolu náramně.Jedna naše kolegyňka z Prahy taky předvedla tanec se psem. Bylo to moc pěkné. A hned mě to navnadilo a pustila jsem se intenzívněji do jeho výcviku. ObrazekAnetka už některé prvky uměla, takže jsem zapracovala a už můžeme dělat i krátké sestavy. Jen ještě moc nenavazují, ale to se všechno poddá. Taky na závodišti pár lidiček ukázalo, jak se běhá flyball. To byla zase psina, když Bafy místo, aby dupla na nášlap a chytala vystřelený míček, si na nášlap jen stoupla a míček z díry vyšťourávala packami. Nebo když pejsci vynechali všechny překážky nazpět a jen pro formu skočili jen tu poslední. S Anetkou jsme ještě flyball nezkoušely, ale v budoucnu ho určitě zkusíme, zatím máme spoustu práce s agility a s tancem. V každém případě akce na závodišti byla úžasná a někteří diváci i slzeli smíchy. Nás to bavilo a diváky potěšilo.

V sobotu 29.9.2007 budou klubové závody na cvičáku v Sezemicích. Samozřejmě se zúčastníme a jsem zvědavá, jak dopadneme. Bude to první měření sil.

 

 

Náhledy fotografií ze složky Koně 2007

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář