Jdi na obsah Jdi na menu
 


14.-15.8.2010 - Speciální výstava teriérů v Possenu - Sondershausenu - Německo

15. 8. 2010

Musela jsem jet tátovým Favoritem, protože moje ještě nebylo provozuschopné a asi hned tak nebude, protože motor, který by byl, nepasuje a musí se sehnat jiný. No jo no... A cesta Favoritem fakt nic moc, hlavně mi dala zabrat cesta zpátky a po návratu jsem byla 3 dny úplně vyřízená. Bolela mě hlava, tlačily mě oči, bolela ramena. Fakt očistec.

Jinak na výstavě jsme dopadli výborně! Penny byla poprvé přihlášená do třídy dospělých a potřebovali jsme prvního CACe na Německého šampiona. Liního bohužel v Německu zatím vystavovat nemůžu, protože tam jsou třídy až od dorostu, tj. od 6 měsíců. A to bude mít Liní až 16.9.

CACe jsme získaly rovnou 2 za oba dny a k tomu ještě 1x BOBa!! Takže úžasné! Je pravda, že Penny byla na první pohled úplně v jiné kategorii, než psi, kteří tam byli.

Vše ostatní bylo taky hodně zajímavé. Bylo to nádherné místo uprostřed lesů, kde v ohradách chovali spoustu zvěře a jiné zvířeny a maso používali v místní restauraci. Jen mě hodně zaráží, že na takovémto místě uspořádají speciální výstavu teriérů. To jsou přece hlavně lovečtí psi! A v tomto je vystavovat? Pro mě tedy nic jednoduchého. Je tedy pravda, že kromě Penny tam byli už jen další 2 psi přihlášení do pracovní třídy! Dost zarážející ve skupině teriérů! A je pravda, že většina psů byla tak otupělých, že i když páníček stál hned vedle rochnících se selat, pes se díval na druhou stranu a selata ho vůbec nezajímala. Co s těmi psy děláme, že z nich mizí jejich přirozenost??

S Penny to vůbec nebylo jednoduché. Zase jsem ji vůbec nemohla pustit z voďáku, protože ta byla jak v tranzu. A Liní se k ní rád přidal. Z výstavního stolu měla Penny výhled až na tuto zvěř. Ještě že byla nahlášená do pracovní třídy, tak mi nikdo nemohl nic říct. A taky klika, že když jsem jí nechala trochu vyřádit a hlásit, tak byla docela spokojená a trochu se uklidnila. Nejraději by ale k té zvěři vč. prasat vlítla, vehementně se k nim dobývala. A taky by tam lehce prolezla. To by bylo čóro móro! Musela jsem ji držet hodně pevně. A Liní se k Penny krásně přidával. Jednou jsem Penny pustila na větší louce, kde dost daleko žádná zvěř nebyla. Jenže ouha, ona se hned rozeběhla po celé louce a hurá ke koním. Na zavolání se vrátila, jenže tam byla zase ohrada s poníky. Penny i Liní prolezli oka 15 x 15 cm a už byli oba v ohradě. No a pak už jsem Penny vůbec nemohla pustit, protože ty nástrahy byly úplně všude. V nejlepším případě by zakousla nějakého králíčka nebo morče a cálovala bych v Eurech!

Ona totiž taky ta výstava byla na takové ne příliš velké louce ve dvou kruzích a na té louce byly ještě všechny karavany a stany k přespání. Všude okolo byla tato zvěř a další zvířata. A ještě jedna zajímavost. V sobotu bylo neskutečné vedro a celou neděli propršelo. A prý je to tam naprosto normální. A domů jsem odjížděla se všemi věcmi mokrými. Mokrý stan, mokrý přístřešek a vůbec prostě všechno. Boty mi přes noc navštívili slimáci, takže uvnitř byly všude jejich slizké cestičky. Ještě že jsem s sebou měla troje boty. No tak to byl náš další výlet do Německa.

 

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář