Jdi na obsah Jdi na menu
 


26.4.09 - nový přírůstek do rodiny - Penny

26. 4. 2009

Obrazek26.4. nám do rodinky přibylo nové štěně Jack Russell Terriera - Penny. Anetka ji přijala perfektně i proto, že jsem Penny přivezla jako dárek pro Anetu. A Anetka od té doby, co měla štěňátka, tak má štěňata ráda. Takže byla od první chvíle nadšená, až před ní Penny v první chvíli couvala. Za chvíli si ale už hrály. Pro Penny bylo určitě dobře, že je tady další pejsek.

ObrazekJeště u chovatele a 3 dny tady to vypadalo, že Penny vůbec nebude dominantní a že bude velice klidná. Ovšem to tedy klamala tělem. Od 4. dne řádí jak černá ruka. Buď spí nebo řádí. A to teda pořádně! Rozkousala toho daleko víc než Aneta, když byla štěně. Hlavně na dvou místech koberec. A tahala různé věci po bytě. Jako třeba stáhla ručník v koupelně a dotáhla ho do předsíně. Nebo moji bačkoru dotáhla do koupelny. Od začátku se snaží pořád něco škubat na pelechu. No prostě fakt řádila. Anetka si jako štěně dala daleko lépe říci, co smí a nesmí. Zkusila to 2-3x a když jsem jí to pokaždé zakázala, tak si toho přestala všímat a za chvíli ji zajímaly už jen hračky. To Penny ne, zakazovat jí to musím daleko víckrát, pořád to zkouší.

ObrazekV této chvíli je tady Penny už 3 týdny a hodně se změnilo. Sice pořád zkouší, zda zákazy pořád platí, ale musím říct, že docela poslouchá. Fakt hodně se toho naučila od Anety. Máme cca 90% přivolání a dokonce už i docela na píšťalku a částečně na lusknutí. Venku běhá Penny na volno a buď se drží mě nebo Anety. S Anetkou jsou pěkná dvojka. Doma Anetka nemá od Penny moc klidu, protože pokud Penny nespí, tak Anetu pořád pokouší a provokuje. Štěká na ni, kňučí, někdy i vrčí. Když Anetka venku na něco štěká, Penny se přidá, i když neví proč. Jsou zkrátka už smečka. Taky si umějí perfektně hrát tak, že se o něco přetahují. A Anetka jakoby přebrala mou roli - nevyvíjí plnou sílu a když to Penny pustí, tak jí to Aneta zase strká pod nos, aby to zase chytla. Je s nima sranda. A Anetka je naprosto v pohodě, žárlí jen trochu u cizích lidí, protože teď si každý samozřejmě všímá nejdřív štěněte. To se Aneta přitočí taky, jakoby říkala: "Já jsem tady taky." U mě nežárlí. Snad jen trochu trpí tím, když hubuju Penny, protože si to Aneta vztahuje na sebe. Sice ji chválím, že ona je hodná, ale i tak. Taky je teď trochu rozmazlená, protože Penny dostává piškotky za vyčůrání venku, za přiběhnutí na přivolání apod., takže Anetu nemůžu ošidit. Tím poslouchá hůře, ale to se časem poddá, až Penny už tolik pamlsků dostávat nebude.

Takže máme o jednoho člena rodiny víc, takže samozřejmě taky o radost, ale i starost víc.

A tady je odkaz na jedno video, když byla Penny týden doma: http://www.youtube.com/watch?v=3Y-UhnJlAFw

 

Náhledy fotografií ze složky Penny - JRT

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář