Jdi na obsah Jdi na menu
 


9.6.2010 - Dnes nám přibyl další pejsek - Liní

9. 6. 2010

Je to hladkosrstý jack russell terrier, ale 100% australského původu. A nejen to, má opravdu super předky! Podle mého vůbec to nejlepší, co může být! Otec Keysteel Crack, matka Inverbrae Fleur a děda John of Gaunt! Navíc, když nakryje Penny, tak nejen, že se mohou narodit štěňata všech typů, co JRT jsou (hladkosrstý, broken (jako Penny) a roke (dlouhosrstý)), ale skvěle u Penny podtrhne jejího skvělého otce Johna of Gaunt - světového vítěze z r. 2007 a vůbec nejslavnějšího a nejvíce oceněného JRT všech dob a k tomu teď čerstvě světového veterán vítěze r. 2010. Oba rodiče Liního jsou dlouhosrstí, ale ví se, že v matčině linii musel být nějaký hladkosrstý pes, i když se neví, který. Hladkosrstost pochází právě od matky Fleur. A je velká sháňka po australských hladkosrstých JRT, protože téměř nejsou. Navíc pokud chce někdo najít partnera pro svého hladkosrstého JRT neaustralského původu, který má nějaké vady (např. křivé nohy, nerovná záda, nesklopené uši apod.), jediný JRT, který to může zlepšit, je právě australský hladkosrstý JRT. Navíc Liní by po svých předcích měl být hodně geneticky dominantní, takže by po něm měli být super vrhy! Však i proto ho samozřejmě ke krytí budu používat taky a už se těším, co se z toho narodí.

No tak to byly takové ty důvody, proč jsem se rozhodla pro hladkosrstého JRT, ale kromě toho je Liní neskutečně chytrý a všímavý pejsek. Je zkrátka fakt úžasný! Po 2 dnech perfektní přivolání! Tedy samozřejmě na piškotek... Za pár dní tady má celé okolí zmáknuté a už jsem s ním byla i na rozlehlejší louce pro pejsky, taky v revíru a na střelnici, aby si zvykal na střílení (což evidentně nebude problém). Po 14 dnech má úžasné přivolání min. na 50 m, i když mě nevidí. Zaslechne přivolání a hned se neomylně vydává směrem, odkud hlas přichází. Dokonce se už i do chvíle, než mě znovu uviděl, vracel po své stopě. Fakt to bude velký šikula, protože tohle většinou psovi trvá dost dlouho, než to pochopí. A on to má zkrátka vrozené. Moc se mi Liní líbí a těším se na jeho výcvik. Doma ho holky přijali úžasně. Teda jasně, že ho občas vychovávají tak, jak se naučili spolupracovat při výchově Anetiných štěňat. Aneta na něj štěká a Penny ho morduje. Naskakujou na sebe (to je dominantní gesto) navzájem všichni. Nejvíc si rozumí s Anetou, protože mají hodně podobnou povahu i dominantnost a vůbec asi i způsob přemýšlení. To ale neznamená, že by si s Penny nerozuměl. Jen doma Penny spíš ustoupí dominantní Anetě. Když jsem venku jen s Penny a s Liním, rozumějí si moc dobře a jsou spolu v naprosté pohodě. Vždyť jsem Liního přivezla ve středu a v sobotu v noci už se mnou a s Penny odjížděl na výstavu do Německa. Byl tam úplně v pohodě a budil hodně pozornosti. Spousta různých Němců ho má na svých fotkách.

Takže to je náš nový šikovný psí přírůstek a tady je rodokmen psa The Line Ofire Rags Puma (samozřejmě pokračuje dál, ale takto se v tom alespoň dá trochu vyznat a dá se to i napsat):

 

Jack Russell Terrier - The Line Ofire Rags Puma

 

 Keysteel Crack Rags Puma  Inverbrae John of Gaunt  Inverbrae Black Berry
     Inverbrae Alexandra
   JRWessex Rock Wallaby  Kyduke Blitzen
     JRWessex Katalina
 Inverbrae Mahogany Fleur  Inverbrae Lancaster  Baylock Rob Roy
     Inverbrae Alexandra
   Inverbrae Spring Blossom  Inverbrae Lancaster
     Inverbrae Mahogany Daisy

 

 

Náhledy fotografií ze složky 19.6.2010 - všichni tři na cvičáku

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář