Jdi na obsah Jdi na menu
 


8.6.08 Norování

8. 6. 2008

S Anetkou jsme dnes počtvrté byly na norování. Je dobrá, i když určitě ne nejlepší, protože je tam hodně dobrých psů. Hned napoprvé jsem Anetku prolákala celou norou a lišku i hlásila. Ne nijak výrazně, ale hlásila! Napoprvé perfektní.

Zvláštní je, že v noře Aneta hlásí, ale když je liška v kleci, tak ani náhodou. Bojí se a nechce se k bedně vůbec přiblížit. Je to ale lepší než naopak. Je tam třeba jeden myslivec, kterému hrubosrstá jezevčice u klece hlásí jako blázen a v noře ani ťuk. To je tedy ten horší případ a dá to opravdu spoustu práce s nejistým výsledkem.

No a dneska, když jsme tam byly počtvrté, tak Anetka je naprostý suverén. Hlásí lišku jako blázen a při druhém probíhání nory je strašně rychlá a hrozně ji to baví. Pro ni je norování vlastně odměna. Je to prostě šikulka!

No a panička letos dělala myslivecký kurs. To znamená, že je teď adept na myslivce a dělá praxi v Ostřetíně. Teď ve čtvrtek jsme v kursu měly střelby. Takže jsme si někteří poprvé zkusili vystřelit z brokovnice a z malorážky. Zkusili jsme si střílet i na asfaltové holuby. To jsou taková oranžová kolečka o průměru cca 8 cm, které stroj vystřeluje do vzduchu a my se musíme trefit. Vůbec se od nás nečekalo, že se do holubů trefíme, ale jen, že si to zkusíme. Sice tu brokovnici držím jak kopyto, ale ze 6 holubů jsem se trefila do 2! Velký úspěch, protože jinak ještě jeden kluk trefil 2 a pak další 4, ale ten už toho nastřílel spoustu.

S malorážkou to bylo horší, i když jen relativně. Stříleli jsme cca na 50 m na srnce na papíře. Kluci tvrdili, že malorážky zanášejí nahoru, protože měli všechno nahoře. Já jsem se tím bohužel řídila a z 9 ran jsem měla pouze 4 ve spodní části a jen 2 rány v srnci. Když to ale zhodnotím, tak si myslím, že budu střílet asi docela dobře. Na to, že jsem v životě jen párkrát střílela ze vzduchovky a pokud si vzpomínám, tak vždy s opěrou, tak myslím, že to bylo dobré. A příště určitě nedám na tvrzení, že flinta zanáší. Jen se ještě musím naučit tu flintu taky držet!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář