Jdi na obsah Jdi na menu
 


Převýchova problémového psa

26. 10. 2009

Už jsem o tom nějakou dobu uvažovala, ale dnešního dne jsem se rozhodla o tom, že budu pomáhat s převýchovou problémových psů. Vlastně mi to tak trochu vnukli sousedé, kteří vlastní jednoho velmi problémového psa - maltézáka - a chtěli mi ho dát na 14 dní na převýchovu. Nejdřív jsem o tom nechtěla ani slyšet a pravda je, že zadarmo bych to ani nedělala. Už i proto, že si umím velice dobře představit, jak takový pes dokáže za chvíli zdemolovat byt. Navíc to vyžaduje spoustu času. A to ani nemluvím o možném pokousání, kterého se mi dostalo, i když jsem dala první lekci právě tomuto maltézákovi. Sousedé si velmi pochvalovali, jak maltézák po této lekci poslouchal. Vydrželo mu to možná 2 měsíce. Ale už tehdy jsem sousedům říkala, že by takových lekcí potřeboval aspoň 10 a hlavně, že je nutná jejich součinnost, jinak bude respektovat mě, ale oni se ho budou nadále bát. A tak to taky dopadlo. Dnes mu dávají sedativa. Pokud to nepomůže, tak injekce a pak jim veterinář radí už pouze ho nechat utratit. Ten pes za to ale bohužel nemůže, protože každý páníček je schopen si sám takového psa vytvořit. A je úplně jedno jak malý pes to je.

Problémový pes je vždy ten, který si myslí, že je šéfem smečky. Proto je přesvědčen, že ho ostatní členové smečky musí poslouchat a každou neposlušnost trestá. Naschvály, ničením, pomočováním, sežráním večeře páníčka, štěkáním, vytím, vrčením a dalšími projevy dle jeho vlastních schopností a vynalézavosti. Při převýchově je nutné psovi vštípit, že je podřízený a že je v rodině až ten úplně poslední. Až po dětech. To mu ovšem musí vštípit dospělí.

Pokud tedy máte zájem o převýchovu, ozvěte se mi na angita@seznam.cz. Popište co nejvíce podrobností o svém psovi a o problémech, které s ním máte. Pak se domluvíme na konkrétním řešení.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář