Jdi na obsah Jdi na menu
 


31.1.07 - 1. vrh Anetky

31. 1. 2007

Anetka byla velmi čiperná i během toho, co byla březí. Do poslední chvíle čiperně běhala a kdo ji neznal ani by neřekl, že bude za chvíli rodit. Ani veterinářky si téměř do poslední chvíle nebyly jisté, zda štěňata čeká. Já tedy ano, protože ji znám dobře.

ObrazekPorod probíhal naprosto v pohodě. Probudila jsem se a byla už 3 na světě. A během dne se narodila další 4. Tolik jsem jich opravdu nečekala! Nevím, jak se do ní tolik myšiček mohlo vejít. Ale bylo to nádherné, Anetka byla zcela samostatná a dokonce během porodu jednoho a druhého štěněte přišla přivítat návštěvu. Byla prostě skvělá.

Od první chvíle se o štěňátka pečlivě starala. Mléka měla po celou dobu víc než dost, takže jsem musela přikrmovat spíš pro to, abych je vůbec stačila odstavit.Obrazek

Jediná negativní zkušenost během odchovu bylo odvápnění Anetky 11. den po porodu. Odvápnění nevypadá pěkně, protože se fenka neudrží na nohou a je na ní opravdu žalostný pohled. A hlavně se to musí ihned řešit, jinak hrozí, že fenka uhyne. Naštěstí jsem si toho všimla opravdu včas a hned jsme jely na veterinu. Tam jí dali infuzi a už po půlhodině by šla domů a vděčně jim olizovala ruce. Štěňátka byla během těch několika hodin bez mámy taky v pohodě. Byla hodná.Obrazek A byla hodná i během celé doby, co jsem je měla tady. V noci mě nebudila, jen jednou, kdy stačilo zahartusit a byl klid. A jinak byla taky naučená, že pokud se zavřou dveře, bude se spát. Bylo to s nimi fakt v pohodě. A přitom to rozhodně nebyla štěňata, která by celý den jen spala. Když byla vzhůru, byli to správní rozpustilí rošťáci. Velcí průzkumníci a jakmile jsem si mezi ně sedla, všude mě okusovala. Chodila se na ně dívat spousta návštěv, takže při odchodu byla rozhodně zvyklá na lidi. Bylo to úžasné období se spoustou nezapomenutelných zážitků.Obrazek Třeba když někdo přišel k ohrádce, tak se předháněla, jedno vyskakovalo přes druhé. Nebo když jsem je měla vypuštěná po bytě a musela jsem jít maminu vyvenčit, tak při příchodu si neumíte představit to vítání sedmi štěňátek! Na takovéhle krásné věci nikdy nezapomenu.

Celý odchov štěňátek byl pro mě opravdu velmi silným zážitkem, a to takovým, že jsem se v té chvíli rozhodla, že si koupím víc fenek a budu se věnovat chovu. To víte, že je to taky spousta práce, ke konci už jsem byla opravdu hodně unavená a těšila jsem se, až si odpočinu. Ale po pár dnech už jsem se těšila na další vrh.ObrazekObrazek

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář