Jdi na obsah Jdi na menu
 


5.12.08 - vystoupení na Mikuláše v Sezemicích

5. 12. 2008

Přesně na Mikuláše jsme s Anetkou vystupovali v Sezemicích na mikulášské besídce. Renata ze cvičáku se mi ozvala 2 dny předtím, zda bychom tam taky mohly vystoupit, protože Anetka toho umí z tance se psem nejvíc. Nejdřív se mi moc nechtělo, protože jsme z tance teď úplně vypadly. Přece jenom hony jsou hodně o něčem jiném. Taky časově to stále velmi nahnuté.

No, ale nakonec jsme šly. Nebyly jsme tam samy. Ze cvičáku nás tam bylo asi 7. Anetka cvičila jako poslední, protože jak říkala Renča, toho nejvíc umí. Měly to být jednotlivé cviky ne žádná sestava. Bylo to pěkné, protože někteří členové své pejsky vymódily jako čerty, Mikuláše a anděly. Anetka měla jen takovou zelenočervenou mašli s pozlátkami kolem krku a já jsem byla ve stejné barvě. Anetka cvičila pěkně. Na takovýchto vystoupeních je nejtěžší si rychle uvědomit, co ten pejsek ještě umí. V klidu si člověk vzpomene na všechno, ale pokud to má trochu navazovat, tak vždy polovinu věcí zapomene. Ale i tak jsme pár věcí předvedly. Nejefektnější je Anetčino plazení, protože ona je v tom úžasná. Ona se totiž plazí tak rychle, že před ní musím utíkat. Taky sudy dělá perfektně, protože udělá sud na jednu stranu a pak hned na druhou. Vlastě to plynule navazuje. Díky tomu už ale skoro neumíme jednotlivé sudy. A diváci Anetce bouřlivě zatleskali.

Po tomhle našem vystoupení jsem si uvědomila, že bychom mohli udělat krátkou sestavu s Miškynem. To je jack russel terriér Kačky od nás ze cvičáku. To je pejsek, kterému je asi 1 rok a je moc šikovný. S Anetkou se taky velice dobře snášejí. Navíc JRT to je podobná postava jako jezevčík, jen má tělo kratší, ale výška je téměř stejná. A taky jsem si všimla, že umějí podobné cviky jako my a taky je dělají hodně podobně. Na cvičáku jsem to pak navrhla a zkusili jsme si taky pár věcí a myslím, že by to šlo. Dokonce se Aneta nechala i od Miškyna přeskočit. To byl zatím jediný pes, kterému to dovolila. Aneta jiného psa přeskočí klidně (i když jsme to teď zkusily po dlouhé době), ale díky své dominantnosti nechce dovolit, aby se nad ní nějaký pes povyšoval. Držela jsem jí salám u nosu a ani si nevšimla, že ji Miškyn přeskakuje. Tak by to snad šlo. Jak na to bude chvíli čas, tak na tom zapracujeme.

Taky jsme na cvičáku zkusili pár věcí na takováto vystoupení. Teď jsme to dělali my, ale na vystoupení by to dělali děti. Jedno je, že se děti natěsno postaví jedno za druhé a roztáhnou nohy. A pejsek jim pod nohama projde jako tunelem. A druhý cvik je, že se z dětí postaví slalom a pejsek ten slalom projde. Oboje to jsou moc dobré nápady a děti by to určitě bavilo, protože do toho budou taky zapojená. Domluvili jsme se, že na takových věcech budeme pracovat, protože to se vždycky hodí. Takových vystoupení je během roku povícero a můžeme to pak lehce použít.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář